Zapytania ofertowe

Podaj swój adres e-mail, jeśli jesteś pracownikiem laboratorium i chcesz nieodpłatnie otrzymywać od Użytkowników naszego portalu zapytania ofertowe dotyczące poszukiwanych przez nich badań:

Jak wyglądają badania dermatologiczne kosmetyku?

Zanim kosmetyki trafią w ręce konsumentów, muszą być odpowiednio przebadane. Wyróżniamy dwa rodzaje testów tego typu produktów: obligatoryjne oraz dodatkowe. W tej pierwsze grupie znajdują się m.in. testy dermatologiczne, które nazywamy także testami płatkowymi (Patch test). Przeważnie przedsiębiorstwa z branży kosmetycznej zlecają ich wykonanie zewnętrznym, specjalistycznym ośrodkom, które są do tego upoważnione. Wszystkie laboratoria prowadzą badania w oparciu o tę samą, jasno określoną metodologię. Do wykonania testów dermatologicznych potrzebni są probanci, czyli osoby, które poddają się testom. Przede wszystkim badania te mają za zadanie wykryć i określić tzw. alergie opóźnione (kontaktowe), które mogą być efektem kontaktu z pewnego rodzaju substancjami, takimi jak m.in. leki, produkty kosmetyczne, metale, naturalne żywice.

W praktyce próbka danego związku zostaje umieszczona w specjalistycznej komorze (przytwierdzonej do tzw. hipoalergicznego przylepca) i przylepiona na skórze grzbietu. Test trwa dwie doby. Po tym czasie ściągane są przylepce. Naukowcy trzykrotnie opisują reakcję skórną: po 48, 72 i 96 godzinach (licząc od momentu naklejenia próbki). Badania te określają właściwości drażniące kosmetyku. Sprawdzane jest m.in. to, czy w wyniku ich użycia nie pojawia się swędzenie albo czy nie złuszcza się naskórek.

 

Tagi: badania, niepewność pomiaru, laboratorium, karty kontrolne

Wersje językowe

Oferty specjalne

Zarejestruj się, jeśli poszukujesz badań laboratoryjnych i chcesz nieodpłatnie, raz na kwartał, otrzymywać od nas informacje o rabatach przygotowanych przez współpracujące z nami laboratoria:
Nie pamiętasz hasła?

Sonda

Gdy prawo nie wymaga aby było to badanie akredytowane, jakiego badania będziesz szukał najpierw?
 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu © 2014 GdzieBadanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

I accept regulations of this site and agree to be bound by its terms. © 2014 WhereToTest.ue. All rights reserverd.

Click Shop | Hosting home.pl