Zapytania ofertowe

Podaj swój adres e-mail, jeśli jesteś pracownikiem laboratorium i chcesz nieodpłatnie otrzymywać od Użytkowników naszego portalu zapytania ofertowe dotyczące poszukiwanych przez nich badań:

Na czym polega ocena bezpieczeństwa kosmetyku?

System oceny bezpieczeństwa kosmetyków obowiązuje na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej. Składa się z dwóch poziomów. Jeśli chodzi o poziom pierwszy, to dotyczy on oceny bezpieczeństwa poszczególnych substancji, które zawarte są w produktach kosmetycznych. Przy komisji Europejskiej funkcjonuje Komitet Naukowy do spraw Bezpieczeństwa Konsumentów (Scientific Committee on Consumer Safety, w skrócie SCCS), którego zadaniem jest badanie pewnych określonych przez prawo składników. Należą do nich m.in. barwniki, filtry UV czy konserwanty. Komitet sprawdza także bezpieczeństwo tych składników, które budzą najpoważniejsze zastrzeżenia. SCCS to grupa niezależnych, uznanych naukowców – w opinii, którą formułują, zawsze uwzględniany jest najnowszy stan badań. Na jej podstawie Komisja Europejska może np. ograniczyć użycie danego preparatu bądź zakazać wykorzystywania pewnej substancji do produkcji kosmetyków.

Na drugim poziomie oceny bezpieczeństwa kosmetyków specjaliści sprawdzają, czy bezpieczne są już wyprodukowane kosmetyki (obowiązują ich przepisy zawarte w decyzji Komisji Europejskiej z dnia 25 listopada 2013 r, a także w załączniku nr I do rozporządzenia dotyczącego produktów kosmetycznych z dnia 30 listopada 2009 r.). Eksperci przeprowadzają m.in. analizę toksykologiczną produktów kosmetycznych oraz określają strukturę chemiczną wchodzących w ich skład składników. Biorą pod uwagę to, w jakim stopniu dane substancje mają styczność z ciałem. Oceniają ponadto jakość mikrobiologiczną kosmetyku.

Wersje językowe

Oferty specjalne

Zarejestruj się, jeśli poszukujesz badań laboratoryjnych i chcesz nieodpłatnie, raz na kwartał, otrzymywać od nas informacje o rabatach przygotowanych przez współpracujące z nami laboratoria:
Nie pamiętasz hasła?

Sonda

Gdy prawo nie wymaga aby było to badanie akredytowane, jakiego badania będziesz szukał najpierw?
 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu © 2014 GdzieBadanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

I accept regulations of this site and agree to be bound by its terms. © 2014 WhereToTest.ue. All rights reserverd.

Click Shop | Hosting home.pl