Zapytania ofertowe

Podaj swój adres e-mail, jeśli jesteś pracownikiem laboratorium i chcesz nieodpłatnie otrzymywać od Użytkowników naszego portalu zapytania ofertowe dotyczące poszukiwanych przez nich badań:

Czym są testy konserwacji kosmetyku?

Kosmetyki zawierają substancje organiczne i przez to narażone są na działanie drobnoustrojów, które mogą wywoływać u konsumentów różnego rodzaju zakażenia. Zgodnie z regulacjami przyjętymi przez Parlament Europejski oraz Radę z dnia 30 listopada 2009 r. (nr 1223/2009) ws. produktów kosmetycznych, w skład raportu o zdatności i bezpieczeństwie kosmetyku musi wchodzić test konserwacji, czyli Challenge Test. W jakim celu wykonywane są testy konserwacji kosmetyku? Po pierwsze, dzięki nim możliwe jest utrzymywanie jałowości produktów (w okresie ich przydatności). Po drugie, przeprowadzenie testu konserwacji stanowi gwarancję, że produkt kosmetyczny będzie zabezpieczony przed pojawieniem się w nim mikroorganizmów oraz zanieczyszczeń o charakterze wtórnym (zarówno wtedy, kiedy kosmetyk jest przechowywany, jak i w trakcie jego używania). Testy przeprowadza się każdym na etapie produkcji oraz podczas poprzedzających ją badań. Warto podkreślić, że do najbardziej niebezpiecznych mikroorganizmów, które mogą się pojawić jako zanieczyszczenie wtórne, należą bakterie Pseudomonas aeruginosa oraz Staphylococcus aureus. Wywołują one infekcje skóry. Istnieją trzy metody przeprowadzania testów. Pierwszą z nich jest tzw. Koko Test. Drugą metodę określamy jako farmakopealną - obejmuje produkty o charakterze leczniczym. Trzecia to norma ISO/WD 11930.

Wersje językowe

Oferty specjalne

Zarejestruj się, jeśli poszukujesz badań laboratoryjnych i chcesz nieodpłatnie, raz na kwartał, otrzymywać od nas informacje o rabatach przygotowanych przez współpracujące z nami laboratoria:
Nie pamiętasz hasła?

Sonda

Gdy prawo nie wymaga aby było to badanie akredytowane, jakiego badania będziesz szukał najpierw?
 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu © 2014 GdzieBadanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

I accept regulations of this site and agree to be bound by its terms. © 2014 WhereToTest.ue. All rights reserverd.

Click Shop | Hosting home.pl