Zapytania ofertowe

Podaj swój adres e-mail, jeśli jesteś pracownikiem laboratorium i chcesz nieodpłatnie otrzymywać od Użytkowników naszego portalu zapytania ofertowe dotyczące poszukiwanych przez nich badań:
 

Laboratorium Akredytowane

Portal gdziebadanie.pl daje możliwość zamieszczenia informacji o badaniach oferowanych przez laboratoria oraz, dzięki skutecznej wyszukiwarce, ułatwia znalezienie laboratoriów wykonujących określony rodzaj badania. Nasza strona nie jest więc kolejnym katalogiem zawierającym dane teleadresowe laboratoriów badawczych, ani wykazem laboratoriów akredytowanych.

Docieramy bezpośrednio do osób poszukujących wykonawców różnych badań m. in. technologów, inżynierów, pracowników działów jakości oraz przedsiębiorstw o charakterze produkcyjnym. Dlatego też, dzięki obecności badań oferowanych przez Państwa laboratorium w naszej wyszukiwarce, możemy skutecznie zwiększyć sprzedaż usług świadczonych przez Państwa. W naszym katalogu umieszczamy zarówno badania oferowane przez placówki nieposiadające akredytacji, jak i laboratoria akredytowane.

Szczegóły naszej oferty dla laboratoriów znajdą Państwo pod adresem: http://www.gdziebadanie.pl/pl/i/Oferta-dla-laboratoriow/22

Jeśli zarządzacie Państwo laboratorium nieposiadającym akredytacji i zastanawiacie się, jak zwiększyć jego konkurencyjność, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Po pierwsze: Akredytacja laboratorium

Zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17000:2006 akredytacja to "atestacja przez stronę trzecią, dotycząca jednostki oceniającej zgodność, służąca formalnemu wykazaniu jej kompetencji do wykonywania określonych zadań w zakresie oceny zgodności". Akredytacja laboratorium badawczego polega więc na uznaniu jego kompetencji do wykonywania określonych badań. W Polsce organem upoważnionym do przyznawania akredytacji laboratoriów badawczych oraz wzorcujących jest Polskie Centrum Akredytacji (PCA).

Laboratorium akredytowane musi spełnić szereg szczegółowych wymagań, zarówno technicznych, jak i organizacyjnych, zawartych w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2005 oraz innych dokumentach wydanych przez PCA (dokumenty DA). Dokumenty DA opisują i szczegółowo regulują m. in. działanie systemu akredytacji (DA-01), zasady stosowania symboli akredytacyjnych (DA-02), prawa i obowiązki podmiotów akredytowanych (DA-08). Normę 17025:2005 można nabyć w sklepie internetowym Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, pozostałe dokumenty niezbędne do przygotowania się do akredytacji, można pobrać natomiast ze strony internetowej PCA.

Akredytacja laboratorium niesie za sobą liczne korzyści. Akredytowane laboratoria badawcze oraz wzorcujące, w porównaniu do placówek nieakredytowanych, stają się bardziej konkurencyjne, a dzięki temu rośnie ich wiarygodność w oczach kontrahentów. Laboratoria akredytowane mają również „wyłączność” na dostarczanie „ważnych” wyników w obszarach regulowanych przez prawo (m. in. badania środowiskowe, badania środowiska pracy, kontrola bezpieczeństwa żywności).

Oprócz wielu korzyści, laboratorium akredytowane ponosi jednak również szereg dodatkowych obowiązków i kosztów, związanych z faktem posiadania akredytacji. Konieczność szczególnej dbałości o stan techniczny używanego sprzętu laboratoryjnego, obowiązek utrzymywania rozbudowanego programu sterowania jakością badań to tylko niektóre z nich…

Po drugie: Skuteczny marketing

Uzyskanie akredytacji przez laboratorium to zwieńczenie ciężkiej pracy całego zespołu. Na uzyskaniu akredytacji nie kończą się jednak zadania, przed którymi staje laboratorium badawcze. Ogromnym wyzwaniem dla wielu laboratoriów akredytowanych okazuje się zdobycie odpowiedniej ilości zleceń na badania utrzymywane w zakresie akredytacji. Warto zaznaczyć, że ilość akredytacji z roku na rok rośnie, co zwiększa konkurencję wśród samych akredytowanych podmiotów. Utrzymanie metody w zakresie akredytacji dużo kosztuje (m. in. zakupy wzorców i materiałów odniesienia, udział w porównaniach międzylaboratoryjnych), nie dziwi więc, że skuteczny marketing laboratorium to konieczność.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą i wprowadzenia Państwa laboratorium badawczego do bazy danych portalu gdziebadanie.pl

Oferty specjalne

Zarejestruj się, jeśli poszukujesz badań laboratoryjnych i chcesz nieodpłatnie, raz na kwartał, otrzymywać od nas informacje o rabatach przygotowanych przez współpracujące z nami laboratoria:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się.

Sonda

Gdy prawo nie wymaga aby było to badanie akredytowane, jakiego badania będziesz szukał najpierw?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu © 2014 GdzieBadanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

I accept regulations of this site and agree to be bound by its terms. © 2014 WhereToTest.ue. All rights reserverd.

Click Shop | Hosting home.pl